Sedacja wziewna

Sedacja wziewna? Co to takiego?

Uspokojenie podtlenikiem azotu

Sedacja wziewna używana jest w stomatologii do uspokajania pacjenta w trakcie zabiegu.
Jest metodą bezpieczną, ponieważ pacjent w trakcie całego zabiegu pozostaje w pełnej świadomości jednak jego ciało zostaje wprowadzone w stan odprężenia i uspokojenia. Jest to metoda walki z lękiem i stresem podczas wizyt w gabinecie stomatologicznym. Pomaga to udzielać świadczeń  dzieciom jak i osobom dorosłym, cierpiącym na lęk przed zabiegami dentystycznymi.

sedacja wziewna - uspokojenie podtlenkiem azotu
Zabieg ten polega na podaniu mieszaniny gazów medycznych za pomocą indywidualnie dobranych do każdego pacjenta maseczek. Maseczki te występują w wielu wariantach zapachowych i kolorystycznych, aby stanowiły ciekawy element wizualny np. dla dzieci.  Pacjent po rozpoczęciu wdychania gazu zaczyna czuć odprężenie i uspokojenie, nie stresuję się, jednak pozostaje świadomy. Dzięki właściwościom znieczulającym metoda ta może być też stosowana jako znieczulenie przy zabiegach o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu bólu. Po około 5 minutach od przestania podawania pacjentowi gazu ustępują wszystkie efekty działania sedacja. Po 30 minutach od zakończenia wdychania pacjent może prowadzić samochód. Jest to metoda jak najbardziej polecana zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Przeprowadzanie zabiegów z wykorzystaniem metody SEDACJI WZIEWNEJ jest krokiem w stronę osób, które stronią od wizyt w gabinetach stomatologicznych z powodu lęku i obaw jakie im towarzyszą gdy pojawiają się u stomatologa. Daje to możliwość świadczenia usług tym osobom w komfortowych dla nich warunkach. Produkt KALINOX Air Liquide jest nowością w stomatologii, a my wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów idziemy o krok do przodu i oferujemy zabiegi wykonywane z użyciem SEDACJI WZIEWNEJ.

 
O szczegóły pytaj w naszym gabinecie!
Tel. +48 722 – 188 – 517.
ul Akacjowa 24
Niepołomice